_gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();
Pradžia > Atviras kodas, Kompiuterija > Linuksas visai pagedo!

Linuksas visai pagedo!

2012-04-14

Žinau, išvadinsit mane išlepėliu, kuriam reikia OS paruoštos iš karto.

Iš dalies taip ir yra – nenaudoju Arch Linux.

Bet ir mano pamėgtieji, Ubuntu ir LM pagedo.

„Ubuntu“ „suęplėjimo“ nemėgstu nuo pat 10.10 versijos. Geriausia man lieka 10.04 versija, kuri yra modernesnė už senąsias, bet vis dar turinti nemažas rankinio valdymo galimybes.

Tai atsimečiau prie LM, apie kurią buvau prisiskaitęs iš ir . LM9 buvo puiki, LM10 nelabai graži bet susitvarkiau, o LM11 turėjo problemų su „Compiz“. Bet jas sutvarkiau įdiegęs „Compiz Fusion Icon“. Bet LM12 (atrodo išvaizdos kaip LM11) buvo tragedija. GNOME 3 Klasikinė išvaizda atrodė baisiai, o normali neveikia išvis (GNOME 3 nebėgsta manojo Samsung NF210). Išbandžiau „Kubuntu“. Kažkoks iškastruotas KDEtinklinukiškiškumas. vistiek kažkuo man užkibo.
Pasiėmiau KDEinę LM12 versiją. Nustebau. PER DAUG JIE KUBUNTU kopijuoja!

Ieškojau ko nors lengvo ir sudėtingo. Jau buvau nusistatęs, kad gyvensiu su XFCE. Ir LM forumuose netyčia radau apie MATE. Susidėjau LM12 iškart, bet vėliau pastebėjau, kad per daug viskas maišosi. sumaniau atsinaujinti į 1.2. Ir prasidėjo erorai. Įsidiegiau LM KDE. Nederėjo KDE ir MATE, o ir nesidavė ištrinamas tas KDE.
Galų gale įsidiegiau LM LXDE, įsidėjau naujausią MAtE iš „Tridex“, o tada ištryniau LXDE. Viskas daba daug geriau, tik kažkaip už GNOME 2 resursų daugiau tas MATE ryja. Ir dar laukiu, kada jie pagaliau nuportins GTK3.

Anonsas – kitas straipsnis bus apie MATE diegimą.
Ir turbūt dažniau jau rašysiu :)

 • Sigitas Kalinas

  Cinnamon bandei? Mint 13 turėtų Cinnamon naudoti by default. Manau, kad Cinnamon gali tapti viena populiariausių aplinkų.

  • Cinnamone iš esmės yra tas pats G3, tik su kitokiu šelu.
   Tai yra, lygiai taip pat neveikia.

   Disqus rašė:

 • GODhack

  Gnome/GTK man niekad nelipo, KDE3 irgi. Bet esu atsedejes prie situ po gal pora menesiu. Seniau naudojau FluxBox, paskui OpenBox (dar vis panaudoju prie progos) ir KDE 4.5+

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Uždaryti
Eiti prie įrankių juostos